Discord

Posted on Posted inSlužby

Mnozí lidé znají tuto aplikaci jako komunikační prostředek, který je zaměřený spíše pro hráče. S tím ale já nesouhlasím. Je pravdou, že jejich slogan „Free Voice and Text Chat for Gamers“ zní celkem jasně. Aplikace se ale dá použít i na firemní komunikaci, soukromé hovory, pohovory a další. Je ovšem pravdou, že hodně směřuje přímo k těm hrám.
Aplikace v první radě nabízí přátele, které si můžete přidat po registraci účtu. Všichni uživatelé si zvolí svou přezdívku a následně se jim vygeneruje čtyřmístný kód pro následnou identifikaci. Přes přezdívku a tento kód si jednoduše přidáte osobu do svých přátel. Poté si s nimi můžete soukromě psát, volat, či posílat soubory. V herním prostředí také uvidíte, s kým jste v hovoru a kdo z těchto uživatelů právě hovoří. Tato funkce se samozřejmě dá v nastavení vypnout. Je to ovšem velice užitečná pomůcka při hraní her v několika členné skupině.
Studiový mikrofon
Další možnost je připojit se k nějakému již existujícímu serveru. Tento server si také můžete založit. Pokud se chcete někam připojit, stačí jednoduše pozvánka od nějakého administrátora serveru a jste tam. V serverech se už většinou dělí uživatelé na různé role. To, jak se ale dělí, je samozřejmě na správci serveru. Ten si vše nastaví podle představ a všem uživatelům také nastaví práva.
Mixážní pult
Na serveru se přidávají nebo odebírají takzvané místnosti. Dělí se na textovou a hlasovou. Pokud místnost je hlasová, pak se zde připojíte a mluvíte se všemi, kteří v této místnosti jsou s vámi. Naopak v textové místnosti se může pouze psát. Nelze vytvořit kombinace těchto dvou typů, bohužel. Místnosti mohou mít svá vlastní práva. Nemusí mít tedy každý uživatel práva na zobrazení textových zpráv, psaní, nebo cokoliv, co nechcete. Servery jsou velice jednoduše modifikovatelný, takže se nemusíte bát, že byste se v nich nevyznali.