· Výzkumníci z Georgia Tech právě pracují na možnosti „obléci roboty do teplé kůže“ včetně snímačů teploty a dotyku díky kterým robot získá schopnost rozeznávat například dřevo a hliník.
· Jedním z našich nejbližších bezobratlých příbuzných je červ Žaludovec tento malinkatý tvor dokáže zregenerovat každičkou část svého těla a to včetně vnitřních orgánů hlavy či nervového systému. Zajímavé je to z hlediska probíhajícího výzkumu. Vědci se domnívají, že lidské tělo má všechny geny, které jsou k tomuto procesu zapotřebí.
· Skupina nazvaná SPIDERWORT dokáže díky svému výzkumu nechat vyrůst ucho v jablku. Společnost pracuje díky open-source na vývoji CO2 inkubátoru pro celulózové bio-materiály. Přístroj je určen hlavně pro ty, kteří by si chtěli kultivovat buňky z pohodlí domova. Momentálně se většinově používají k tkáňové kultivaci nosiče zvířecí nebo lidské. Firma ale vyvíjí tkáňové lešení na rostlinné či mykologické bázi. Tento vynález je ve fázi předprodeje. Snahou je vyrábět cenově dostupné a lehce ovladatelné soupravy do škol, laboratoří i pro biochemické nadšence.
· Harvardští vědci vynalezli robota ke kouření cigaret. Tento stroj si sám zvládne zapálit a vdechovat kouř až z deseti cigaret na jednou. Vnitřek přístroje obsahuje malý čip obalený živými buňkami lidských plic, díky čemuž lze analyzovat následky kouření. Mimo to sestrojily i 3D tištěné srdce na čipu. V plánu je stvořit čipy se všemi lidskými orgány. Následně propojit všechny čipy a simulovat díky nich lidské tělo.
· Doposud byla paralyzace přerušením míchy nezvratný problém pohybového ústrojí. Díky neuro inženýrům Brownovy univerzity dokáží dvě opice chodit díky rozhraní mezi míchou a mozkem. Na počátku bylo potřeba zmapovat elektrické signály subjektů z oblasti mozku, ovládající pohyb. Po dešifrování se signály odesílají do elektrody implantované v míše. Tyto signály způsobují stimul míchy a umožní opici chodit a přirozeně reagovat na znovu získanou možnost pohybu.